Przejdź do treści

W Laboratorium Analitycznym Probe szczególną wagę przykładamy do jakości wykonywanych przez nas analiz. Dzięki profilowi naszego laboratorium, do każdego Pacjenta i próbki podchodzimy indywidualnie i jesteśmy w stanie zwracać szczególną uwagę na każdy wynik, a w razie potrzeby podwójnie go zweryfikować. Dzięki takiemu podejściu możemy zagwarantować rzetelność wykonywanych przez nas analiz i wiarygodność wyników. Nasz personel w razie potrzeby omawia z Pacjentem wynik każdego badania i odpowiada na wszelkie nurtujące pytania.

Pracujemy na nowoczesnych analizatorach takich firm jak między innymi: Sysmex, bioMerieux, Snibe, VitaLab oraz przy użyciu oryginalnych zestawów odczynnikowych dedykowanych do odpowiednich aparatów. 

Aby zapewnić wysoką wiarygodność wwykonywanych badań, posiadamy wdrożoną codzienną wewnątrzlaboratoryjną kontrolę jakości wszystkich parametrów oznaczanych w laboratorium. Uczestniczymy również w udokumentowanej certyfikatami zewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości badań w programie krajowym (Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej) oraz w programie międzynarodowym (Sysmex IQAS).

Nasz wykwalifikowany i doświadczony personel (zarówno diagności laboratoryjni jak i technicy analityki medycznej) cyklicznie bierze udział w szkoleniach i kursach organizowanych między innymi przez: Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Promotor (m.in. Studium Menedżerskie LabLider dla diagnostów laboratoryjnych) i wielu innych; na bieżąco uaktualniając swoją wiedzę wg. najnowszych standardów medycyny laboratoryjnej.